До фестивалю «Верховинська яфина» в Гукливому встановлять новий пам’ятник чорниці

Зовсім скоро, вже втретє поспіль відбудеться фестиваль «Верховинської яфини» , який збирає в с. Гукливому Воловецького району чимало поціновувачів верховинських ягід. Що цікавого можна буде побачити на цьому фестивалі і чим будуть радувати організатори ми дізнаємось незабаром з офіційної програми заходу, але поки що відома одна новинка, якою здивують організатори цього року. Це новий пам’ятник чорниці. На жаль, попередній вандали жорстоко знищили і реставрувати його не вдалось, тому організатори замовили новий.

Майстували кущ яфини у відомій на край майстерні-кузні «Безик-майстер». На відміну від свого попередника новий кущ радуватиме не двома ягодками, а цілими вісімнадцятьма. Цим самим організатори порушили встановлену традицію, доповнювати кожного фестивалю по яфині, але започаткували нову: дарувати селу цілі кущі цих верховинських ягід.

«Я з радістю відгукнувся виготовити кущ яфини у нашій майстерні, позаяк в дитинстві близько двох тижнів гостював в с. Гукливому, і коли до мене звернулася селищна громада с. Гукливого з проханням виготовити нову скульптуру, тільки зрадів, що можу зробити невеличкий подарунок цьому мальовничому верховинському селу. До речі, на попередніх естивалях ще не був, тому буде привід побачити всю подію на власні очі.

Думаю, ми врахували побажання замовників, зробили ягоди подібними в кольоровій гамі.
Також в майстерні перевіряли скульптуру на витримку від пошкоджень вандалів. Як бачите, - витримала (сміється, - прим. авт.)», - зазначив майстер, що виготовляв скульптуру Сергій БЕЗИК.